Premiéra dokumentu MVF

7. 11. 2019 v 19.00 hod., Mála scéna - křest a projekce časosběrného filmu o Malých velkých filharmonicích režiséra Matěje Randára

Zlín - V sále zlínského kulturního stánku Malá scéna pokřtí 7. listopadu v 19 hodin časosběrný film o unikátním projektu jeho aktéři a režisér filmu Matěj Randár s hlavním tvůrcem Janem Švecem. Snímek nahlédne do zákulisí největšího projektu v dějinách stáních ZUŠ v kraji, kdy žáci usedli do orchestru mezi zlínské filharmoniky. Následovalo koncertní turné s výjimečnými sólisty, se stočlenným sborem, a to pod vedením světově uznávaného dirigenta Tomáše Netopila a jeho kolegy Jiřího Kadavého.

Projekt v květnu a červnu letošního roku zcela vyprodal zlínské kongresové centrum, následně Dům kultury v Uherském Hradišti, zámek v Holešově a Skleník Květné zahrady v Kroměříži. Ohlasy byly mimořádné a vše, včetně vypjatých momentům, šťastných konců i měsíců příprav zachytila kamera. Režisérsky se o snímek postaral Matěj Randár, který působí jako scénárista televizních pořadů a divadelní režisér.

Unikátní orchestr vytvořilo 27 členů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a šedesát vybraných žáků veřejných ZUŠ Zlínského kraje. Vystoupil s ním také sbor zpěváků z krajských ZUŠek a konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. Na dirigentském stupínku prvního koncertu stanul jeden z nejvýraznějších českých dirigentů současnosti Tomáš Netopil, hudební ředitel Aalto Theater a filharmonie v německém Essenu, hlavní hostující dirigent České filharmonie a umělecký ředitel mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž. Následující tři koncerty vedl dirigent, pedagog a klavírista Jiří Kadavý.

Projekt pořádal spolek Zuška?Zuška! podruhé, partnerem byla Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Program koncertů nabídl Nováka, Vejvanovského, Vivaldiho, Haydna a vrcholem byl výběr z Orffovy Carminy Burany.

Malé velké filharmoniky podpořil Zlínský kraj a záštitu projektu udělil hejtman Jiří Čunek, stejně jako primátor Zlína Jiří Korec, starosta Kroměříže Jaroslav Němec i město Uherské Hradiště.

Kontakt:

Bc. Jana Kubáčová