Průvod Martínků

11. 11. 2019 Martin na bílém koni s malými martínky se zpěvy a tanci, od 15.30 hod. po trase - nám. Míru - Klub 204 - zámek

„Martínci“

Již po devatenácté se vydá průvod Martínků městem. Žáci a učitelé Základní umělecké školy Zlín připravili průvod, který v této „dětské“ podobě je ojedinělý. V čele jede Martin (žák literárně- dramatického oboru) na bílém koni a za ním průvod martínků.

Na trase zámek – nám. Míru – Klub 204 – zámek po fanfárách vždy Martin přivítá diváky a pozve je na předvánoční akce ZUŠ Zlín, knihovny a muzea. Následuje krátké vystoupení tanečního a literárně-dramatického oboru a o závěr se postarají opět žáci hudebního oboru. Koně zapůjčil (jako každý rok) Jezdecký klub Žlutava, děkujeme také městské policii za pomoc při zabezpečení průvodu.

Děti i koníka potěší pohoštění, které pro ně každoročně připravuje zlínská radnice.

Tak už jen zůstává otázka, přijede Martin na bílém koni opravdu?